Ημερίδα προβολής καλών πρακτικών σχεδίων ERASMUS + 2021

Η ΕΜ/ΙΚΥ (Εθνική Μονάδα/ Ίδρυμα κρατικών Υποτροφιών) στο πλαίσιο διοργάνωσης ημερίδας προβολής καλών πρακτικών σχεδίων Erasmus+  για το 2021 η οποία πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 21 Δεκεμβρίου 2021,  προσκάλεσε το 5ο Δημοτικό Σχολείο να παρουσιάσει το σχέδιο που υλοποίησε με επιτυχία στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο: Jouer pour grandir / Play to grow.

Παρουσιάσαμε τις πολλαπλές δράσεις που έλαβαν μέρος εντός και εκτός του σχολικού χώρου, ενώ εξηγήσαμε τις δυσκολίες που παρουσιάστηκαν και τον τρόπο με τον οποίο τις αντιμετωπίσαμε. Στην εκδήλωση διάδοσης των αποτελεσμάτων συμμετείχαν σχολεία που διακρίθηκαν για τις δράσεις τους μέσω των ευρωπαϊκών προγραμμάτων από όλη την Ελλάδα.

5ο Δ.Σ. Αγ. Νικολάου – παρουσίαση PLAY TO GROW